У знак обиљежавања 10. октобра, Дана менталног здравља, професорица психологије Биљана Петровић одржала је у изборним групама 110 и 122 два школска часа посвећена тој теми.

Оба часа организована су као радионице а ученици су подијељени у групе. Током првог часа реализован је низ активности: вјежбе опуштања, асоцијације у вези са појмом ментално здравље, групни рад у циљу дефинисања овог феномена. На крају ових активности, професорица је предочила ђацима званичну дефиницију менталног здравља. За вријеме другог часа, ученици су покушали да докуче како препознати да је неко ментално здрав, на који начин уочити да неко то није, те шта доприноси слабљењу нашег менталног здравља.

Поменутим часовима присуствовале су директорица Биљана Вучуровић и помоћница директорице Ана Аранитовић.