У уторак, 20. децембра, у Иновационо-предузетничком центру „Технополис” одржана је прес конференција поводом свечаногу уручења опреме за мехатронику и роботигу нашој школи.

Примајући наведену донацију, директорица Гимназије Биљана Вучуровић истакла је да је нашој школи част што је дио овако великог пројекта који је изњедрио многе могућности за унапређење наставног процеса. Она је казала да ће добијена опрема помоћи у реализацији редовних наставних садржаја, те да већ крајем седмице Школа почиње са организацијом прве радионице у просторијама које су посебно предвиђене за ту намјену.

Ова донација обезбијеђена је кроз пројекат „iNnovaNet”, који Иновационо-предузетнички центар „Технополис” имплементира у сарадњи са Зеничком развојном банком „Зедом”, Индустријским парком „Нова Градишка” и Градом Градишка, а који је финансиран кроз програм „INTERREG IPA CBC Hrvatska‒Bosna i Hercegovina‒Crna Gora”.