У суботу, 11. јуна,  започела је са радом Teen Docs школа кратког документарног филма на овогодишњем 13. UnderHill Festu у којој учествују и представници наше школе. Њих десеторо активно ће  започети љетњи распуст:

1. Лана Јовановић, III-Е2
  2. Елена Вујошевић, III-Е2
  3. Марија Вујовић, II-Ф
  4. Хелена Мркић, II-Ф
  5. Андрија Старчевић, II-Ф
  6. Теа Мандић, IV-Ф
  7. Анђела Бурзановић III-Б
  8. Милица Ђоковић, III-Е2
  9. Теодора-Бојана Јовановић, II-Ф
  10. Милица Стругар, I-Ј

Ученици ће, уз подршку професорке Гордане Вучинић, проћи кроз тродневну обуку и учествовати у радионицама које ће ове године водити филмски критичар Вук Перовић и филмски редитељ Младен Ивановић.

Наши ученици и ђаци Гимназије „Петар Први Петровић Његош” из Даниловграда ће, након обуке, снимати кратке документарне филмове који ће бити приказани 15.  јуна на затварању фестивала, када ће добити и сертификате о учешћу. Реализује се још једна  активност у синергији учења и дружења,  која је користан вид сарадње Школе и локалне заједнице.