У суботу, 26. новембра, у амфитеатру Средње медицинске школе, одржано је Појединачно првенство средњих школа Подгорице у убрзаном шаху.

Наступило је 28 такмичара, представника подгоричких средњих школа, а најуспјешнија у укупном пласману била је Гимназија „Слободан Шкеровић”. Међу пет најбоље пласираних такмичара биле су представнице Гимназије Матеја Поповић (III-С2), Јана Катанић (II-Н) и Тара Ивановић (III-С3). На крају, у укупном скору, Матеја је била друга, Јана четврта, а Теа пета. Најбољим такмичарима припале су и скромне награде.

Да такмичење протекне у најбољем реду постарали су се вриједни организатори ШК „Просвјета” и домаћини Средња медицинска школа и њен професор Драган Чађеновић. О наступу наших такмичара успјешно се старао Небојша Кнежевић, руководилац Шаховске секције у Гимназији и школски библиотекар.

Покровитељ и спонзор такмичења било је „Ловћен осигурање”.