Професори из Актива ликовне умјетности реализовали су са ђацима у протеклом периоду низ посјета релевантним институцијама и изложбама.

У склопу тих активности, ученици четвртог разреда изборних група 406 и 416 предмета умјетност и визуелна комуникација, у пратњи професорица Гордане Требјешанин и Сање Боричић, посјетили су интерактивну изложбу Маје Шофранац. Недуго након тога, ђаци трећег и четвртог разреда, уз професорице Горицу Брауновић, Сању Боричић и Гордану Требјешанин, обишли су изложбу међународног цртежа у КИЦ-у „Будо Томовић” „Рат у Украјини”. За наредне дане била је резервисана посјета Дворцу краља Николе, те исзложби Милке Делибашић „Чији су снови моји”, која је организована у галерији Ботаничке баште. Изложбу су испратили гимназијалци из одјељења I-Е3, IV-Г и IV-К са професорицама Сањом Боричић и Горицом Брауновић. Планиране активности настављене су једнодневним излетом на ком су ученици I-К и I-С1 и професори Гордана Требјешанин и професор књижевности Александар Марић одгледали изложбу Гојка Црнчевића у Котору. У оквиру истог излета, ученици су посјетили и Поморски музеј, гдје су се упознали са културним насљеђем Котора и цијеле Боке.