Učenici dvojezičnog odjeljenja IV-E na času istorije, kod profesora Igor Radulovića, na primjeru života Lea Lustera, obradili su temu Holokausta. Kroz niz zadataka pokušali su da rekonstruišu najznačajnije događaje u njegovom životu, od rođenja u Beču, prolaska kroz koncentracione logore do zasnivanja porodice i života poslije rata.

Na taj način su, osim sticanja znanje o ovom istorijskom periodu, pokušali da iskažu i svoje stavove o datoj temi i prikažu na koji način je ista uticala na njih. Učenici su jasno iskazali svoju empatiju prema sudbini Lea Lustera, ali i svih ljudi koji su imali nesreću da žive u tom vremenu.

Kao materijal za rad, učenici i profesor koristili su dokumentarni film „The life of Leo Luster“ i ideju profesora književnosti u Izraelu Lowella Blackmana.