Humanitarni turnir u malom fudbalu, nakon dvije nedjelje, okončan je u petak, 26. novembra. Tom prilikom, učenici Gimnazije uspjeli su da na račun Fondacije „Budi human” uplate 560 eura.
Zahvaljujući velikom odzivu, napravljene su 24 ekipe. Turnir je bio podijeljen na dva dijela, prvi u kojem je bilo 16 ekipa i drugi na kojem je učestvovalo osam. Titulu najboljeg u prvom dijelu turnira odnijelo je odjeljenje IV-N, dok je u drugom najbolje bilo odjeljenje sportske gimnazije III-S1. Međutim, zbog humanitarnog karaktera turnira, odlučeno je da pobjednici prođu bez nagrada.
Turnir je održan u balon-sali iza škole, pa ovom prilikom želimo da se zahvalimo i vlasniku pomenute balon-sale Žarku Dragašu, koji nam je omogućio njegovo besplatno korišćenje.
Ovaj događaj pokazatelj je da su učenici Gimnazije, uz zabavu i sport, spremni da rade na ispunjenju zajedničkog cilja, a to je u ovom slučaju bila pomoć onima kojima je ona najpotrebnija.