U okviru razmjene između naše škole i srednje škole iz Varegema, čije su koordinatorke profesorica Maja Vuković i Ivana Ilić, ugostili smo 15 učenika i učenica i njihove profesore.

Tokom razmjene, učenici i profesori imali su priliku da uživaju u ljepotama Kotora i Budve, kao i da obiđu dvorac kralja Nikole i Orlov krš na Cetinju. Takođe, učenici su učestvovali u raznim radionicama, prisustvovali su časovima matematike i istorije u dvojezičnom odjeljenju, kao i času filološkog odjeljenja, koji je bio posvećen razlikama i sličnostima između naše dvije kulture. Prisustvovali su i kreativnom času na engleskom jeziku posvećenom Edgaru Alanu Pou. Obišli smo i Mediteranski vrt na Gorici, Američki ugao i Francuski institut, a u neformalnoj atmosferi, na kraju, razmijenili smo lijepe i pozitivne utiske o ovoj razmjeni.