Članovi Volonterskog kluba Gimnazije − Milica Miranović, Gojko Bošković, Luka Nakić, Marko Milikić, Minea Kapidžić i Tara Rakočević podržali su organizaciju Sajma američkih univerziteta.

Savjetodavni centar EducationUSA mreže u Podgorici, u saradnji s Ambasadom Sjedinjenih Američkih Država u Podgorici, organizovali su Sajam američkih univerziteta u ponedjeljak, 16. aprila, u hotelu „Hilton”, Podgorica. Sajam je okupio više od 400 srednjoškolaca koji su se interesovali za osnovne studije, akademske i sportske stipendije. Predstavnici 12 američkih univerziteta podijelili su informacije o programima i diplomama koje nude, kao i o mogućnostima studiranja u Sjedinjenim Državama. Pored toga, predstavnici Savjetodavnog centra EducationUSA mreže predstavili su usluge koje taj Centar nudi učenicima i studentima.