U okviru edukativnog programa upravo završenog Međunarodnog festivala dokumentarnog filma Underhill Fest, po deveti put, organizovana je škola dokumentarnog filma za učenike i učenice srednjih škola Teen Docs. Na inicijativu profesorke Gordane Vučinić, naši gimnazijalci su i ove godine učili osnove dokumentarnog filma, a potom dali i svoj kreativni doprinos radu ove zanimljive škole.
Tokom dva dana 31. maja i 1. juna, u prostorijama kompanije One, slušali su zanimljiva predavanja filmskog kritičara i producenta Vuka Perovića, i reditelja i direktora fotografije Ivana Čojbašića. Na primjerima uspješnih dokumentarnih filmova analizirali su specifičnost ovog umjetničkog pristupa mnogim pitanjima i problemima prošlosti i sadašnjosti.
Uz pomoć reditelja Dejana Petrovića, menadžerke u kulturi i producentkinje Slađane Petrović Varagić i montažera Dmitra Janjuševića, 14. i 15. juna, učesnici i učesnice su radili na sopstvenim kratkim dokumentarnim filmovima, koji su premijerno prikazani 19. juna na svečanom zatvaranju 16. izdanja Underhill Festa – u Njegoševom parku u Podgorici.
Našu školu ove godine predstavljali su:
- Marija Adamović, III-c
- Ognjen Stanić, II-e1
- Eva Obradović, II-e1
- Teodora Panov, II-e2
- Maria Stanišić, II-e2