U četvrtak, 23. januara, u prostorijama školske biblioteke održana je panel diskusija na temu medijske pismenosti.

Ona je realizovana u okviru projekta „Unapređenje medijske pismenosti u Crnoj Gori” u organizaciji NVO Juventas i agencije MINA i uz finansijsku podršku Ambasade Sjedinjenih Američkih Država. Učesnici panel diskusije  bili su đaci koji su ranije pohađali izborni predmet Medijska pismenost, učenici Ia odjeljenja, kao i predmetna profesorica Violeta Zečević. Iako je ova interaktivna radionica i trajala skoro dva sata, vrijeme je brzo prošlo u dinamičnoj i interesantnoj atmosferi. Učenici su pokazali zainteresovanost za niz aktuelnih, savremenih problema, kao i za načine posmatranja savremenih tokova medijskog opismenjavanja.