Posljednjeg dana jedanaestog izdanja Festivala „Dani nauke i inovacija”, 30. septembra, učenici Gimnazije s profesoricama Sanjom Ognjanović i  Marijanom Laković posjetili su prezentacije „Innovate, integrate, motivate in medicine” i „Čudesan svijet biologije i hemije”, u organizaciji Medicinskog fakulteta i Prirodno-matematičkog fakulteta, članica UCG.

Učenici su imali priliku da se edukuju o važnosti očuvanja psiho-fizičkog i oralnog zdravlja, prevenciji gojaznosti, biohemijskim, dermatološkim i farmaceutskim naučnim otkrićima  i, učestvujući u aktivnostima, da saznaju o značaju naučnih istraživanja i inovacija u razvoju medicine. Takođe, učenicima je bilo dostupno učešće u radionicama na temu grupa kičmenjaka i beskičmenjaka i magične moći molekularne biologije, hemije i mikrobiologije  U razgovoru s ekspertima Forenzičkog centra DG, na konstruisanom mjestu zločina, gimnazijalci su naučili kako forenzičari prikupljaju, čuvaju i analiziraju dokaze.

Gimnazija nastavlja da pruža doprinos unapređenju i promociji naučnih aktivnosti u Crnoj Gori.