Učenici Tatjana Novak (III-F) i Ognjen Burić (III-N) učestvovaće na omladinskom kursu njemačkog jezika.

Njihova ljubav prema ovom jeziku nagrađena je tronedjeljnim boravkom u Frankfurtu. Đaci koji su konkurisali morali su da napišu nešto o sebi, dok su njihovi predmetni nastavnici sačinili kraću preporuku.

Ova mogućnost ukazala se u okviru inicijative „Škole: partneri budućnosti” (PASCH) koju je pokrenulo Ministarstvo inostranih poslova Njemačke 2008. godine. Koordinator inicijative je pomenuto ministarstvo, a realizuje se zajedno sa Njemačkom upravom za školstvo u inostranstvu, Institutom „Gete”, Njemačkom akademskom službom za razmjenu i Pedagoškom službom za razmjenu Konferencije ministara obrazovanja i kulture Njemačke.