У италијанском граду Сулмони, од 13. до 15. априла, одржан је XXll CERTAMEN OVIDIANUM SULMONESE, интернационално такмичење из латинског језика, које се састоји из превођења Овидијевих стихова, уз коментар на задату тему.

Такмичење је окупило бројне ученике из Европе. Црну Гору је представљала Нејра Турусковић, ученица наше школе из одјељења IV-Ф. Након завршеног такмичења, ученици је уручен сертификат о учешћу, као и награда за најбољи превод на страни језик. Награда за представнике страних делегација, за превод на неки од страних језика (ван италијанског говорног подручја) установљена је 2006. године, а ове године  је припала учесницима/представницима четири стране делегације. За интернационално такмичење из латинског језика ученицу је припремала професорица латинског језика Илијана Мартић, док је ученицу током путовања пратила професорица италијанског језика Николина Ђуровић.