U četvrtak, 16. maja, Gimnazija je ugostila učenike završnog razreda osnovnih škola i njihove roditelje.

Đaci koji planiraju da školovanje nastave u Gimnaziji „Slobodan Škerović” imali su priliku da razgledaju štandove u holovima, biblioteku i učionice. Na prizemlju su zanimljive prezentacije priredili nastavnici prirodnih nauka i njihovi učenici, na prvom spratu su se predstavili nastavnici C-SBH jezika i stranih jezika koji se izučavaju u Gimnaziji, a na drugom spratu su likovnom izložbom, uz zvuke harfe, predstavljeni umjetnički predmeti. 

Nakon obilaska, u svečanoj sali je organizovana prezentacija škole na kojoj je govorila direktorica Biljana Vučurović, dok su opštu gimnaziju i specijalistička odjeljenja predstavili nastavnici Sanja Ognjanović, Jelena Dakić, Dragana Tasić i Ivan Terzić sa svojim učenicima. Moderator je bio nastavnik Marko Spaić.