U petak, 11. maja, u 15 sati, na Sajmu knjiga i obrazovanja održana je tribina„Školske biblioteke” u organizaciji Nacionalne biblioteke Crne Gore „Đurđe Crnojević”. Na tribini su govorile više bibliotekarke mr Dragica Lompar i mr Vjenceslava Ševaljević iz Nacionalne biblioteke, bibliotekarka SSŠ „Ivan Uskoković" i bibliotekarka Gimnazije „Slobodan Škerović" Sanja Marjanović, koja je predstavila brojne aktivnosti gimnazijske biblioteke. Govorilo se i o ulozi savremenih školskih biblioteka u današnjem obrazovnom sistemu i mogućnostima njihovog osavremenjivanja, kako bi išle ukorak s organizacijom nastave, koja se sve više oslanja na tehnološke inovacije u procesu učenja. U publici su bili i učenici Gimnazije.