U srijedu 24. aprila, u izbornim grupama 215 i 217 kod profesorice Marije Kovačević održano je takmičenje u debati.

Svoje debatne vještine učenici su pokazali u AP formatu. Takmičilo se osam učenika, raspoređenih u timove: Marija Đurović IIa, Teodora Radunović IIa − izborna grupa 215, Simona Laković IIa, Ana Petrović IIa − izborna grupa 215, Nikola Dijanić IIc, Tijana Kalezić IIc ‒ izborna grupa 217 i Katarina Pižurica IIc, Daniela Popović IIc − izborna grupa 217.
Takmičenje se odvijalo u više etapa. Sva četiri tima su u prvom krugu debatovala na istu temu: „Ovaj dom smatra da treba uvesti novčane kazne za roditelje čija djeca izostaju sa nastave”. Tema finalne debate bila je: „Odlazak mladih iz Crne Gore − da ili ne?”. Najbolji rezultat u ekipnoj konkurenciji ostvario je tim iz izborne grupe 215: Ana Petrović i Simona Laković. Za najbolju govornicu takmičenja proglašena je Simona Laković. Cilj časa je bio da učenici kroz takmičenje unaprijede svoje vještine komuniciranja, argumentovanog zastupanja stavova i da razviju kulturu dijaloga.