Током обиљежавања Спринг фестивала, који је одржан 8. 2. 2024. године, а који је уједно и почетак Кинеске нове године, ученици су кроз разне активности упознали кинеску културу и њене симболе. Овом занимљивом догађају присуствовали су и ученици и наставници из Белгије, наши гости у оквиру међународне размјене. Током гледања видео-садржаја Прољећног фестивала ученици су имали прилику да разумију зашто је ова година обиљежена као година Змаја, као и зашто Кинези славе прољећни фестивал.

Једна од активности у којој су ученици уживали јесте цртање змајева и карактера који означава срећу − ФУ.  Присутни су имали прилику да дегустирају и уживају у аромама препознатљивог кинеског чаја.

На самом крају, ученици су припремили црвене коверте, које у традиционалној кинеској култури означавају срећу и благослов.