Gimnazijalci Danilo Sredanović II-I, Petar Bulatović, Maša Nenezić, Ksenija Đurković, Jelica Đalović (IV-B) i Maša Lončar (IV-I), nekada i sami učenici OŠ „Pavle Rovinski”, 21. februara, obučavali su osnovce  kako da primjenom jednostavnih pravila povlačenja pravih linija dođu  do lijepog i neobičnog crteža.

Na  radionici „Od prave linije do umjetnosti” osnovci su prvi put imali priliku da, koristeći ista pravila, slike izrađuju i koncem. U ovoj tehnici uspješno se oprobao i nastavnik matematike Lazar Šćekić.  Učenici su primjenom modularne aritmetike crtali i tablicu množenja sa 2, 3 i 4 dobijajući pritom poznate matematičke krive.

Načinu crtanja mandala, u čijoj osnovi takođe leži matematika, osnovce je podučavala kreativna Natalija Vujošević (IV-B), koja je održala i uvodno predavanje.  Radionicu je organizovala profesorica matematike Mirjana Pješčić iz Gimnazije „Slobodan Škerović”, u saradnji s aktivom matematike OŠ „Pavle Rovinski” i pomoćnicom direktorice Dušankom Đurović.