U protekloj nedjelji, 10. i 11. novembra 2021, dvadeset učenika naše škole, u pratnji profesorice Mirjane Vujošević, učestvovalo je u Simulaciji rada parlamenta mladih u Skupštini Crne Gore.

Programom Simulacije učenicima je omogućeno da uče o zakonodavnom procesu i da se upoznaju sa funkcionisanjem i načinom rada Skupštine.

Tokom trajanja programa učenici su imali priliku da svojim prisustvom u poslaničkim klupama iznesu stavove, prikažu način na koji debatuju, razmjenjuju argumente i način na koji se zalažu za promjene.

Pored predsjednika Skupštine Crne Gore Alekse Bečića i šefa predstavništva UNICEF-a u Crnoj Gori Huana Santandera, učenicima se obratio i generalni sekretar Skupštine Aleksandar Klarić.

Simulacija rada parlamenta realizovala se prvi put ove godine u Skupštini, kao rezultat saradnje Edukativnog centra ove institucije i predstavništva UNICEF-a u Crnoj Gori.

SKUPŠTINA CRNE GORE UGOSTILA UČENIKE GIMNAZIJE U protekloj nedjelji, 10. i 11. novembra 2021, dvadeset učenika naše...

Posted by JU Gimnazija "Slobodan Škerović" on Monday, 15 November 2021