Udruženje profesora francuskog jezika, u saradnji s Francuskim institutom, organizovalo je seminar 5–8. oktobra 2017. godine u Rafailovićima. Tema seminara je bila "Nastava/učenje francuskog jezika bazirano na ishodima učenja", a predavači su bili profesori Filološkog fakulteta (Nikšić), Fakulteta za turizam i hotelijerstvo (Kotor), kao i gostujući profesori, Anastazija Došenović (Beograd), Olivier Massé (Ruan, Francuska), te francuski lektor, Antony Gaudillière. Seminaru je trećeg dana temom "Implementacija novih programa" doprinijela nadzornica za francuski jezik, Ana Stanišljević, a Annick Hetterer iz izdavačka kuća Clé predstavila je nova i dopunjena izdanja udžbenika i pratećeg didaktičkog materijala. Pored angažmana u vidu predavanja ili radionica, na širok dijapazon tema, od prevođenja u nastavi, do neurolingvističkog pristupa, upriličena je i posjeta Christine Toudic, francuske ambasadorke, kao i direktora Instituta, Jean-Jacques Fortéa, koji su podržali rad i zalaganje profesora francuskog jezika. Na kraju seminara održana je Skupština udruženja, na kojoj je bilo riječi o realizovanim i budućim planovima povodom Dana frankofonije, Pozorišnog festivala, Ljetnje kolonije i slično. Ovaj seminar je akreditovan od strane Zavoda za školstvo, a učesnice su bile i profesorice u Gimnaziji “Slobodan Škerović” Dragana Tasić i Ana Đelević.