U srijedu, 17. maja, Gimnaziju „Slobodan Škerović” posjetio je Sean Pillai,  šef odsjeka za A level, prestižnog londonskog koledža „Ashbourne”.

Na sastanku sa direktoricom škole i profesorima razmijenila su se iskustva engleskog i crnogorskog školskog sistema i razmatrali su se različiti vidovi buduće saradnje.

Nakon sastanka gospodin Pillai je prezentovao svoju ustanovu sa posebnim osvrtom na procedure koje treba  zadovoljiti prilikom apliciranja za UK univerzitete. Učenici su imali slobodu da pitaju sve što ih interesuje u cilju nastavljanja daljeg školovanja u toj prestižnoj ustanovi ili na univerzitetima.

Ovaj vid saradnje je ostvaren zahvaljujući Luki Kračkoviću, bivšem učeniku Gimnazije, koji je bio đak trećeg i četvrtog razreda ovog koledža, a svoje dalje školovanje nastavio je u Engleskoj kao student građevinskog faklulteta.