Pandemija koronavirusa, koja je zahvatila cijeli svijet, ograničila nam je kretanje, pokvarila planove i izvukla nas iz sigurnosti i uljuljkanosti  svakodnevice.

Zahvaljujući  naporima naših profesora, školski život se nastavio. Poučeni primjerom tih velikih ljudi, mi, učenici, odlučili smo da im se pridružimo u borbi da se školski život nastavi, pa smo tako u ponedjeljak, 6. aprila, preko aplikacije Teams, organizovali sastanak Učeničkog parlamenta. Sastanku je prisustvovala i direktorica naše škole. Razgovarali smo o prošlom tromjesečju, podijelili smo utiske, iznijeli naše probleme i pohvalili dobre primjere. Direktorica je s maturantima podijelila informaciju da je maturski ispit odložen, a da ćemo se o datumu maturske večeri dogovoriti kada se situacija vrati u svoj normalni tok. Učenički parlament je planirao još sastanaka i trudiće se, koliko to situacija dozvoljava, da nastavi s radom sekcija i klubova koji funkcionišu u okviru škole i parlamenta. O tome ćemo vas više obavještavati putem Facebook stranice i na sajtu škole. Do tada, ostajte doma i učite doma.

Ognjen Jokić, IVj