Copyright 2022 - Custom text here

SAJBER NASILJE

Na času medijske pismenosti i sociologije kulture u izbornim grupama 206 i 437 kod profesorice Marije Kovačević, članice Tima za nenasilje u našoj školi, održana je radionica  o sajber nasilju.

Kroz ovaj tip nastave učenici su imali priliku da se upoznaju sa razlikama između nasilja u stvarnom životu i sajber nasilja, grupama mržnje na društvenim mrežama, kao i vrstama sajber maltretiranja. Tokom radionice učenici su čitali priče u kojima su bila predstavljena djeca koja su žrtve nasilja na internetu, nakon čega su dobili zadatak da razmisle o tome šta bi trebalo oni da učine, a šta roditelji i nastavnici u školama, kako bi spriječili da njihovi vršnjaci postanu žrtve sajber nasilja. Ovom prilikom željeli smo da podstaknemo svijest o sigurnom korišćenju digitalnih medija kod djece, nastavnika i roditelja, spriječimo nasilno ponašanja kod djece, kao i da informišemo roditelje o načinima reagovanja u situacijama u kojima je njihovo dijete žrtva, agresor ili svjedok nasilja.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

[email protected];

[email protected];