Copyright 2021 - Custom text here

SAJBER NASILJE

U petak 16. 4. 2021. godine, u izbornoj grupi (230) kod profesorice Marije Kovačević održan je čas medijske pismenosti na temu Sajber nasilje. Kroz radioničarski tip nastave učenici su imali priliku da se upoznaju s razlikama između nasilja u stvarnom životu i sajber nasilja, grupama mržnje na društvenim mrežama, kao i vrstama sajber maltretiranja. Tokom radionice učenici su čitali priče u kojima su bila predstvaljena djeca žrtve nasilja na internetu, nakon čega su dobili zadatak da razmisle i naprave smjernice što bi trebali učiniti oni, a šta roditelji i nastavnici u školama, kako bi spriječili da njihovi vršnjaci postanu žrtve sajber nasilja, ali i smernice što svako od njih treba učiniti kada se nasilje već dogodi. Ovom prilikom željeli smo podići svijest o sigurnom korišćenju digitalnih medija kod djece, nastavnika i roditelja, smanjiti rizik od zlostavljanja putem digitalnih medija, spriječiti nasilno ponašanja kod djece, kao i informisati roditelje o načinima reagovanja u situacijama u kojima je njihovo dijete žrtva, agresor ili svjedok nasilja.