Članice Volonterskog kluba Gimnazije, Ana Slavić, Jelena Kankaraš, Marija Ćetković i Lea Šćekić,  u prethodnom periodu organizovale su vršnjačke radionice na temu povjerenja, rodne ravnopravnosti i različitosti.

Radionice su njihov „domaći zadatak” nakon treninga za mlade koje su pohađale zajedno sa svojim drugarima iz Kluba − Mašom Vukoslavović, Milenom Rajković, Jelenom Prelević, Anikom Vilotić i Danilom Durutović. Trening za mlade realizovan je u okviru projekta „Snaga je u jednakosti i toleranciji“, u organizaciji Programa za mlade NVO SOS telefona za ženu i djecu žrtve nasilja Podgorica, s ciljem da ojača kapacitete mladih u sljedećim oblastima: prevencija nasilja, zlostavljanje, govor mržnje i diskriminacija, a realizovan je uz podršku Ministarstva sporta Crne Gore.