U četvrtak, 18. novembra, u odjeljenju IM, nastavnik Radoman Čečović realizovao je ugledni čas na temu „Motiv sjećanja u kreiranju narativne zbilje Kišovog romana ’Rani jadi’”.

Fokus časa bio je usmjeren na učeničku interpretaciju motiva sjećanja kao ključnog semantičko-kompozicionog faktora u oblikovanju svijeta romana. Tumačeći poglavlja „S jeseni, kad počnu vetrovi”, „Igra”, „Priča od koje se crveni” i „Mačke”, učenici su ustanovili da ovaj motiv ima ključni uticaj na modelovanje tematskog i idejnog plana romana.

Takođe, učenici su iskoristili stečena znanja za primjenu književnoteorijskih termina na konkretne fenomene od kojih se sastoji analizirano djelo.

Času su prisustvovale kolege iz aktiva C-SBH jezika i književnosti Gordana Vučinić, Sonja Šaković i Aleksandar Marić, kao i pedagoškinja škole Vanja Rakočević.