Profesorica Aleksandrina Vujačić realizovala je u ponedjeljak, 12. septembra, radionicu „Postkarbonski gradovi“ u Omladinskom klubu Gimnazije.

Na radionici su se okupili učenici, nastavnici, roditelji i predstavnici NVO sektora i lokalne zajednice. Aleksandrina Vujačić, licencirana dizajnerka permakulture, inače profesorica informatike u našoj školi, organizovala je radionicu kako bi ukazala na neodrživost urbanog stila života, s akcentom na neodrživost načina snabdijevanja gradova hranom. Učesnici radionice dali su predloge za nove sadržaje koje bi Gimnazija mogla ponuditi svojim učenicima, a s ciljem da stiču nova znanja i vještine koje će im, u vremenu kada se gradovi budu suočili s nedostatkom energenata i hrane, pomoći da se kvalitetnije suoče s tim problemima.