U četvrtak, 28. 11. 2019. godine, u Omladinskom klubu naše škole bivša učenica, a sada diplomirana dizajnerica enterijera i namještaja, Iva Đurović održala je zanimljivu radionicu u okviru redovne nastave predmeta Umjetnost i vizuelna komunikacija, kod profesorice Gordane Trebješanin.

Iva je putem video prezentacije učenicima pokazala svoj dosadašnji rad i objasnila na koji način je došla do određenih rješenja. Tokom radionice učenici su imali zadatak da u okviru zadate teme ponude neko novo rješenje za pravljenje namještaja koristeći različite materijale i njihova svojstva.

Na kraju su komentarisali i upoređivali gotove radove. Času su prisustvovale i koleginice iz Aktiva umjetnosti Maša Jovović i Jelena Pavićević.