U okviru Evropskog dana jezika, u ponedjeljak, 27. septembra,  profesorica engleskog jezika i književnosti Tanja Bojić održala je ugledni čas „Literature Journey” sa učenicima odjeljenjâ IIIf i IVf filološke gimnazije.

Čas je osmišljen kao putovanje kroz različite epohe književnog stvaralaštva oslanjajući se na književna djela koja su učenici obrađivali tokom nastave stranih jezika, teorije i tehnike prevođenja i crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti. Učenici su na različitim jezicima govorili stihove i odlomke iz poznatih književnih djela i odlomke iz narodne književnosti uz kratak osvrt na autore i njihov opus. Uz muzičku pratnju učenicâ Ene Begović i Anđele Mušikić, na klaviru i flauti, učenici su otvorili kapije poezije i proze govoreći stihove i odlomke na engleskom, italijanskom, njemačkom, ruskom, francuskom i španskom jeziku. Profesorica je istakla koliko je važno njegovati naviku čitanja i razvijati umjetničke i kreativne sposobnosti i estetski osjećaj učenikâ kroz vještine pisanog i tečnog književnog govora.

Času su prisustvovale pedagogica Vanja Rakočević i profesorica muzičke umjetnosti Darija Šćepanović.