Na konkursu „Ja sam Evropa“,  koji je raspisao Generalni sekretarijat Vlade, u saradnji s Ministarstvom prosvjete, a u okviru projekta EU4ME, koji finansira Evropska unija, povodom obilježavanja Mjeseca Evrope, prvo mjesto u konkurenciji srednjoškolaca osvojila je Anja Radulović, učenica III razreda Gimnazije „Slobodan Škerović“. Žiri je saopštio da je Anja nagradu osvojila „zbog snažne poruke koju je sugestivno poslala, kao i promovisanja pravih vrijednosti društva i crnogorskog i evropskog u transnacionalnom pogledu“.

Konkurs je bio otvoren od 4. do 18. maja a zaintresovani osnovci i srednjoškolci su, putem video zapisa, pokazali zašto su oni već dio Evrope, kao i koje vrijednosti dijele sa svojim vršnjacima iz zemalja Evropske unije.