Učenici Gimnazije „Slobodan Škerović“ osvojili su prvo i drugo mjesto na takmičenju iz sociologije koje organizuje Društvo sociologa Crne Gore, Institut za sociologiju i psihologiju i Filozofski fakultet u Nikšiću.

Đorđije Petrović, učenik III h odjeljenja, osvojio je prvo mjesto – mentor Ivan Đukić, Milo Perović, učenik IVj odjeljenja, osvojio je drugo mjesto – mentor Mira Mrdak.

Tema ovog petog po redu takmičenja bila je „Mladi i ljubav“. U prvoj fazi takmičenja, u kojoj su učenici pisali radove na ovu temu, pristiglo je više od 70 radova. U finalnoj fazi takmičenja, u kojoj učenici brane rad pred komisijom, prošlo je 13 radova, od kojih četiri učenika Gimnazije „Slobodan Škerović“ – Đorđija Petrovića, Mine Vidaković, Mila Perovića i Milice Milović.