U podgoričkoj Gimnaziji „Slobodan Škerović“ obilježeno je 111 godina postojanja ove ustanove. Priređen je svečani program pod nazivom „Al’ igra teče dalje“. S pozornice su se smjenjivale poruke o odrastanju, dilemama, prijateljstvu, ljubavima i snovima. Hor je svojim pjesmama budio uspomene, ali i učvršćivao uvjerenje da ljubav prema Gimnazij traje cijeli život.

Atmosfera je bila svečana, ali i ispunjena emocijama nekadašnjih gimnazijalaca, koji se s posebnim pijetetom vraćaju svojoj školi. Ovog puta su joj uručili i poklon  – pjesmu posvećenu Gimnaziji, koju su izveli bivši učenici Zdravko Đuranović, Predrag Drecun, Milorad Miranović i Aleksandar Vojvodić.

Otvoren je i Omladinski klub Gimnazije, u kojem će sadašnji učenici moći da se okupljaju, otkrivaju svoje talente, da razmjenjuju iskustva, organizuju akcije i da se, prije svega, druže i razmjenjuju pozitivnu energiju.