Profesori naše škole prisustvovali su treningu „Ujedinjenim glasom ka promjeni: Snažno protiv nasilja u školama“, koji je organizovan u Hotelu „Splendid“ od 22. do 24. decembra. Trening je rezultat saradnje između Gimnazije „Slobodan Škerović“ i CAUZ-a (Crnogorske asocijacije za unapređnje zdravlja). Naša škola potpisala je memorandum o saradnji s CAUZ-om u cilju sprovođenja pilot projekta kojem je u fokusu suzbijanje nasilja u školama. Na radionicama i predavanjima, održanim u subotu i nedjelju, bilo je riječi o vršnjačkom nasilju, školskom etosu, te načinima ranog prepoznavanja i prevencije ovog problema i načinima komunikacije s roditeljima učenika. Trening su vodili: psihijatar/psihoterapeut Aleksandar Popović, psihološkinja/psihoterapeutkinja Mina Gazivoda i Zvezdana Radulović-Baletić, a svoja zapažanja o upravljanju problemom nasilja u školi, kao i o mjerama preduzetim u prethodnom periodu u pogledu vršnjačkog nasilja na nivou škole, iznijela je i direktorica Biljana Vučurović. Projekat će se sprovoditi u toku naredne godine, a podršku za njegovu realizaciju pružila je Američka ambasada u Podgorici. Obuku su pohađali sljedeći profesori: Tanja Bojić, Ana Raičević, Maja Milošević, Maja Sekulović, Marijana Laković, Julijana Popović, Ivan Terzić, Marko Rajković, Aleksandra Ražnatović, Miroslav Radulović, pomoćnica direktorice Jelena Dakić, pedagoškinje Gordana Arsović i Branka Gojajčanin, kao i psihologica Tamara Tanjević. Treningu je, ispred Zavoda za školstvo, prisustvovao i Radoje Novović.