Овогодишње, XII Дане математике, у понедјељак, 29. маја, отворио је професор Мајкл Ламброу, грчки математичар, својим предавањем  „Some impossibility proofs”.

Професор Ламброу је током интересантног предавања упознао присутне ученике и професоре са мање знаним занимљивостима у вези са математиком и математичарима античке Грчке. У лијепој и пријатној атмосфери ученици су имали прилику да се упознају и са методом бојања, као и како да је искористе при рјешавању логичко-комбинаторних задатака које им је професор Ламброу припремио. Мотивишући ученике да размишљају доказао је, уз њихову помоћ, неколико немогућих ситуација.

Мајкл Ламброу је професор емеритус математичког одсјека Универзитета на Криту и научни координатор Међународног математичког такмичења „Кенгур” у Грчкој.

Велика нам је част што је професор Ламброу био дио Дана математике Гимназије „Слободан Шкеровић”.