Ministarstvo evropskih poslova (MEP) i Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI), uz finansijsku podršku Evropske unije (EU), kroz projekat EU4ME, pokrenuli su edukativno-komunikacionu kampanju EUbuzz, u okviru koje će biti organizovane debate o EU temama u srednjim školama širom Crne Gore. Cilj kampanje, koja će trajati tri mjeseca, je da mladima približi EU teme, podstakne ih na kritičko promišljanje i motiviše da se aktivno uključenje u društvene procese.

Kampanja EUbuzz počela je 7. oktobra organizacijom Info dana u Evropskoj kući u Podgorici. Otvaranju kampanje EUbuzz prisustvovali su naši učenici: Lola Marković, Una Milonjić, Elif Čakmak, Maša Jovićević, Kosta Vukadinović i Maksim Vešković.

Gimnazijalci su bili u pratnji mentora: mr Vesne Kovačević i profesora Aleksandra Marića.