U okviru obilježavanja 22. po redu Dana obrazovanja odraslih, direktorica Biljana Vučurović održala je 18. oktobra prezentaciju rada Centra za obrazovanje odraslih. Prisutni su upoznati s obrazovnim profilima koji se nalaze u ponudi Centra, a imali su priliku i da se upoznaju s načinima organizacije, brojem polaznika, zavidnim resursima Škole za organizaciju kurseva itd. Zatim je upriličena kratka diskusija o izazovima s kojima su suočeni svi koji su angažovani na ovoj vrsti obrazovanja, kao i o načinima njihovog prevazilaženja.

Promociji su prisustvovali predstavnici Ministarstva prosvjete, Centra za stručno obrazovanje, Zavoda za školstvo, Ispitnog centra, Zavoda za udžbenike, licencirani ispitivači i predavači i predstavnici UNHCR-a.