U petak, 29. novembra, učenicima koji slušaju izborni predmet Evropske integracije održana je prezentacija Ministarstva odbrane o Evropskoj uniji i humanitarnim misijama EU u Somaliji i na Maliju.

Predavanje su održali Ana Radusinović, šefica Odsjeka za EU poslove i regionalne inicijative Ministarstva odbrane, potpukovnik Miloje Knežević, zamjenik Centra za obuku Vojske Crne Gore i učesnik misije EUTM Mali i poručnik bojnog broda Vladimir Todorović iz Odjeljenja za operacije Generalštaba, učesnik operacije EU NAVFOR Atalanta.

Kroz interesantnu teorijsku prezentaciju, žive primjere i anegdote učesnika humanitarnih misija, učenici su imali priliku da čuju zanimljive detalje o Vojsci Crne Gore i dragocjenim iskustvima vojnih lica u djelovima svijeta kojima je neophodna humanitarna pomoć.