Gimnazija „Slobodan Škerović” potpisala je maja 2014. godine sporazum o partnerstvu s njemačkom školom u Ksantenu.

Sporazum podrazumijeva i realizaciju programa razmjene učenika. U okviru ovog programa, 20 učenika iz Njemačke boraviće u našoj školi u periodu od 6. do 13. oktobra 2018. godine. Naši učenici ugostiće svoje vršnjake i učestvovati u brojnim, planiranim, zajedničkim aktivnostima. Prva radionica upoznavanja održana je u ponedjeljak, 8. oktobra (13.00–14.00 h), 10. oktobra planiran je sportski dan (13.00–14.00 h), a 12. oktobra završni događaj (18.00–19.30 h).

Poslije međusobnog upoznavanja kroz zanimljive aktivnosti, koordinatorka programa razmjene  pedagogica Vanja Rakočević upoznala je učenike s planom njihovog boravka, a učenici Dušan Petrović i Iva Brajković predstavili su našim gostima znamenitosti Crne Gore i Podgorice, kao i impozantan istorijat Gimnazije „Slobodan Škerović“.

Naši učenici će u aprilu 2019. godine uzvratiti posjetu.