Predstavnici RIT fakulteta, privatnog američkog koledža, sa sjedištem u Hrvatskoj, 5. oktobra su posjetili našu školu i održali prezentaciju učenicima starijih razreda. Učenici su upoznati s organizacijom fakulteta, dobili su sve potrebne informacije i upućeni u različite mogućnosti prijave. Profesorica tog fakulteta Luči Vierda, uz pomoć studentkinje Jovane Uljarević, bivše učenice naše škole, preporučila je učenicima ovaj fakultet. Prezentacija je održana uz dirigentsku palicu članova Tima za karijernu orijentaciju učenika − Marka Spaića i Gordane Arsović. S predstavnicima RIT fakulteta razgovarala je direktorica Gimnazije Biljana Vučurović. U zaključku razgovora izrazili su nadu da će se uspostaviti kvalitetna međusobna saradnja.