Učenici III-B i III-E odjeljenja s profesoricama biologije Anicom Medenicom i Marijom Kojić posjetili su laboratoriju Kliničkog centra Crne Gore. Nakon uvodnog predavanja o sastavu i ulozi krvi, dr. sci. medicinske biohemije Danica Popović upoznala je učenike s tipovima analiza krvi, koje ispituju vrste, broj, odnos i izgled ćelijskih elemenata krvi, poznatih pod imenom „krvna slika”, kao i s analizama kojima se provjerava biohemijski sastav krvi i na osnovu toga utvrđuje rad ili stanje pojedinih organa i tkiva. Učenici su se upoznali s opremom, tehnikama i savremenim programom za vađenje i analizu krvi, nakon čega su imali priliku da analiziraju rezultate i donose zaključke na osnovu parametara i njihovih referentnih vrijednosti.