U okviru veoma uspješne i raznovrsne međunarodne saradnje, poslije druženja gimnazijalaca s vršnjacima iz Ksantena, a zatim iz regiona, naša škola ugostiće učenike i profesore iz italijanske srednje škole ITI Pacinotti di Fondi.

Ova interkulturalna razmjena započeta je u aprilu 2018. godine kada su naši učenici boravili u Fondiju i učestvovali u projektu „Evropa, juče, danas, sjutra“.

Od 25. do  31. oktobra srednjoškolci iz Italije boravićekod naših učenika i učestvovati u zajedničkim aktivnostima – sportskim nadmetanjima, školskoj nastavi, radionicama, izletima itd.

Ovakva razmjena iskustava i zajednički projekti značajni su za upaznavanje mladih ljudi s drugim kulturama, za prihvatanje različitosti, upoređivanje.