Učenici naše škole, s profesoricama Majom Vuković i Ivanom Ilić, u periodu od 9. do 16. maja boravili su u gradu Varegemu (Belgija).

Tokom ove internacionalne razmjene upoznali su obrazovni sistem ove zemlje i način života njihovih vršnjaka u Belgiji. Program razmjene započeo je obilaskom znamenitosti grada, kao što je groblje američkih vojnika iz I svjetskog rata, hipodrom i njegov muzej, zatim su učenici i profesori imali priliku da prisustvuju času holandskog jezika za početnike i obiđu školski kompleks. Nakon toga je organizovan i kviz upoznavanja grada u vidu traganja za njegovim ključnim mjestima. Sljedećeg dana je uslijedila posjeta gradu Antverpenu gdje su učenici i profesori mogli vidjeti staru luku, najstarije pokretne stepenice, očuvane uprkos bombardovanju tokom II svjetskog rata, čuveni Meat Market, katedralu koju je kreirao Rubens, muzej grada Storm i fabriku čokolade. Pored Antverpena, posjetili su i Brisel, gdje su obišli kraljevsku palatu i dvorište, katedralu grada, čuveni Market Square sa raznim zanatlijskim radnjama, starom berzom i starom tržnicom. Posebno zanimljiv je bio i obilazak Parlamentariuma, u kojem su se na interaktivan način upoznali s istorijatom nastanka i razvoja Evropske unije. Učenici su, takođe, uživali i u obilasku srednjovjekovnog grada Briža, poznatog po Minininoj vodi, jezeru ljubavi i labudovima kao simbolom grada. U istom gradu se nalazi i katedrala sa Mikelanđelova skulptura Bogorodice, a u blizini je i Bazilika svete krvi i Market Place. Pored jednodnevnih izleta, upriličeno je i druženje s roditeljima i učenicima domaćinima koji su mogli vidjeti prezentaciju naših učenika o posjeti škole iz Varegema Crnoj Gori i našoj Gimnaziji, uz degustiranje jela iz belgijske kuhinje. Posljednji dan boravka bio je obilježen školskim aktivnostima, kao što su prisustvovanje časovima engleskog jezika, hemije, matematike, dizajna i sporta (softball). Oproštajnom žurkom završena je posjeta Belgiji uz nadu i poziv da se saradnja obnovi i naredne godine.