Vremešni jedrenjak „Jadran“, star 83 godine, ugostio je danas pedesetak đaka iz osam podgoričkih srednjih škola, među kojima su bile i Gordana Trebješanjin, profesorica likovne umjetnosti i naše učenice Nevena Đuretić, Mina Grebović i Aleksandra Rajković. Jednočasovno krstarenje Bokom renoviranim jedrenjakom dio je programa Ministarstva odbrane, „Dan otvorenih vrata“, kada crnogorski đaci imaju priliku da, povodom Dana Vojske, 7. oktobra, posjete neku od jedinica Vojske Crne Gore. Prisutne je pozdravio i ministar odbrane Predrag Bošković.

Učenici su upoznati s istorijatom broda i dužnostima članova posade, a imali su i priliku i da se informišu o mogućnostima upisa na vojnim akademijama u okruženju.