Osnivanjem streljačke sekcije, još jedne u nizu sekcija koje se bave fizičkim vaspitanjem i zdravim stilovima života, Gimnazija se trudi da i u vremenu pandemije koronavirusa radi na promociji fizičke aktivnosti i pruži podršku učenicima da lakše prebrode uslove života koje diriguje pandemija.

Danas je održan prvi trening novoosnovane streljačke sekcije. Koordinator sekcije je profesor fizičkog vaspitanja Filip Tomanović sa saradnicima ‒ profesorima Markom Rajkovićem, Markom Garčevićem i Miroslavom Radulovićem. Na prvom treningu učenici su prošli obuku iz streljaštva. Zbog trenutne situacije s pandemijom, na treningu je morao biti ograničen broj učenika. Inspirativna je činjenica da za ovu sekciju postoji veliko interesovanje učenika.