U odeljenju II-I, kod profesorice Suzane Vujošević, 9. 2. 2021. godine, održan je ogledni čas iz fizike na temu Primjena mehanike fluida na uslove u Skadarskom jezeru.

Na početku časa učenici Balša Tomović i Lazar Rakočević prikazali su svoju prezentaciju o ljepotama i značajnim lokalitetima Skadarskog jezera. Zatim su učenici radili interesantne zadatke:  mjerili hidrostatički pritisak, računali brzinu rijeke Bojane itd.  Na kraju je učenica Lana Vujošević prezentovala o ekosistemu Skadarskog jezera i ukazala na njegove posebnosti. Uslijedila je kratka diskusija o rezultatima i značaju očuvanja ekosistema Skadarskog jezera.

Čas je bio zanimljiv i dinamičan, u korelaciji s geografijom i biologijom. Prisustvovale su i pedagogica Vanja Rakočević, prof. biologije Ljilja Jovićević i pripravnica iz engleskog jezika Anđa Tomović.