U petak, 30. oktobra, održan je ogledni čas korelacije crnogorskog − srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti i matematike u odjeljenju I-M.

Ogledni čas je pripremljen kao dvočas. Učenici su se na prvom času upoznali s morfologijom bajke po uzoru na Propovu morfologiju bajki, a na primjeru  naše narodne bajke „Zlatna jabuka i devet paunica“. Profesorice Violeta Ivković-Zečević i Ana Aranitović su vještim instrukcijama uspjele da upute učenike u svijet bajke i brojeva, pronalazeći  veze između bajke i simboličkih značenja brojeva tri, devet i dvanaest... Učenici su na drugom času prikazali svoje viđenje bajke, uz pomoć matematičkih elemenata, dijagrama, kruga, a u završnom dijelu časa to objasnili koristeći usvojena znanja o funkcijama u bajci.

Času su prisustvovale direktorica Zoja Bojanić-Lalović i pedagogica Gordana Arsović.