U ponedjeljak 2. marta, učenici odjeljenja III-L izveli su ogledni čas na temu „Matematičko klatno − ustalasano klatno“ kod profesorice Suzane Vujošević. Času su prisustvovali profesor Vlado Popović i pedagogica Vanja Rakočević.

U uvodnom dijelu časa učenici su ponovili osnovne pojmove iz oscilacija i matematičkog klatna. Podijeljeni su u grupe i uz pomoć instruktivnih listica izvodili odgovarajuće vježbe. Tri grupe učenika su određivale gravitaciono ubrzanje Zemlje na različite načine, a ostale tri grupe pravile su ustalasana klatna (neki od plastelina, neki od metalnih matica). Čas je bio dinamičan i zanimljiv, uz aktivno učestvovanje kolege, profesora fizike – Vladimira Popovića.

Na kraju časa svaka grupa je prezentovala svoje rezultate. Kroz  analizu učenici su došli do jasnih zaključaka.