Po Planu za obuku nastavnika pripravnika, nastavnici-pripravnici dobili su podršku u cilju koordinacije procesa uvođenja u posao. Nakon nedavno održanog sastanaka s direktoricom škole, njenim pomoćnicama, predstavnicima PP službe i sekretarija, kao i ICT koordinatorom, juče je održan još jedan instruktivni sastanak.

Naime, u cilju upoznavanja-nastavnika mentora i nastavnika-pripravnika sa zakonskom regulativom i pravilnicima koji bliže određuju njihove obaveze i sadržaj rada, stručna saradnica Vanja Rakočević i pravnica Jovana Bušković održale su instruktivni sastanak na kome su im približile ova dokumenta, a posebno program rada mentora, koji im je prilagođen na period od 9 mjeseci. Program im pomaže da se bolje organizuju i planiraju samostalno izvođenje nastave, uključivanje u vannastavne i druge aktivnosti u školi, posjete časovima ostalih kolega, ali i u dijelu postupka pripreme stručnog rada i formiranja profesionalnog portfolija nastavnika pripravnika.