U utorak, 17. maja, učenici odjeljenja IV-O, uz podršku profesora Nikole Bućkovića, pripremili su i održali ogledni čas o nuklearnoj fizici.

Stvarajući novi i moderni koncept, učenici su napravili spoj umjetnosti i nauke, te na kreativan način pokušali prisutnima da približe znanja iz ove naučne oblasti. Uz korišćenje muzike i glume, đaci su stvorili novi način predavanja prirodnih nauka, znatno drugačiji od onog uobičajenog u učionici. U sklopu časa održan je i interaktivni kviz čiji su učesnici bili profesori fizike Vladimir Popović i Nikola Bućković, koji su odgovaranjem na postavljena pitanja kroz zabavnu igricu dodatno obradili osnovne pojmove iz nuklearne fizike.

Javnom času prisustvovali su profesorica hemije Svetlana Varagić, profesorica muzičkog Darija Šćepanović, pedagogica Gordana Arsović, pomoćnica direktorice Ana Aranitović i pripravnica Jelena Petrović.